1 Mayıs'a gidiyor muyuz, gidiyor musunuz, gidiyorlar mı ya da gidiyor musun?

1 Mayıs’ın muhtevasını kalıplara sığdıramadım:) Zaten ‘kalıplara sığmayan konular’ kategorisi favorim. Gündemime geri döneyim. Her bir başlık 1 Mayıs’ta taşınan dövizler gibi olunca, sorayım dedim bu soruyu. Nedir durumlar? Ben gidiyorum. En çok ne için gittiğime henüz karar vermedimmmm…

3 Beğeni

Merhabalar,

Ben kendi adıma örgütlü mücadelemin gücünü hissetmek ve yerinde görmek adına gidiyorum. Evet belki tmmob kortejleri çok kalabalık olmuyor ancak, içinde yer aldığınız örgüt ile bağ kurmak bence önemli. Bunun yanında, birlikte çalıştığımız işçi arkadaşların kendilerine adanmış olana, naif bir katılımla iştirak edeceklerini bilmek üzücü. Maalesef ki çoğu o gün çalışmaya devam edecek.

Ülkeyi var eden işçi sınıfının üretimden gelen gücünü görüp, kazanımlarını arttıracağı bir dönem olması dileğiyle.

Saygılar…

2 Beğeni

Ben de gidiyorum :v:
Madem ki işçiyiz, günümüze sahip çıkalım yahu.

Yukarıda yazdığım cümle zaten en basit hali. Biz de işçi olduğumuza göre diğer çalışanlardan hiç farkımız olmaksızın orada yer almamız lazım.

Öte yandan 1 Mayıslar genelde çalışmayla, emeğimizle ilgili taleplerimizin en görünür olduğu, beraber ne kadar güçlü olduğumuzu hatırladığımız günler. BU da ayrı bir önem taşıyor bence.

1 Mayıs için Bakırköy’e gitmeyi hiç mi hiç istemememe rağmen İstanbul’da katılacağım. Bu da bambaşka bir konu bence. Yok efenim Maltepe, yok efenim Yenikapı… Gönül Taksim’den yana tabi.

Neyleyim merkezinde toplanamadığım, gönlümce vakit geçiremediğim kenti…
Neyse, başka baharlara diyip kapatalım.

1-2 mumia kartonu çıkar mı acaba, kıdem tazminatı, BES falan derken :thinking: yapsak mı bu 1 Mayıs’a :smiling_imp: