2019'da patronları yeterince zengin edebildiniz mi?

Merhabalar,

Yıl sonu sebebiyle birçok iş yerinde performans görüşmeleri başladı. Benim çalıştığım iş yerinde de var tabi. Aslında ben zam görüşmesi olarak düşünmüştüm. Salaklığıma doymayayım, meğersem gerçekten performans görüşmesiymiş :slight_smile: Yöneticiler yememiş içmemiş yıl boyunca tüm olan biteni getirdiler masaya. Düşük zam vermek için haklı sebepler yaratmışlar. Ama haklarını yemek istemem, çok kibarlardı. Örneğin “Bu işte kötüsün” demediler, “geliştirmeye açık yönlerin var” dediler :slight_smile: Bu maaşla bu kadar işi yaptıracak başka birini bulamayacaklarını anlamış olabilirler :slight_smile:

Görüşmenin sonunda “ee ne kadar zam olacak bu yıl?” diye sorduğumdaysa ay sonunda bilgi vereceğiz dediler. Yani maaştan 1 gün önce telefonda sana %5 zam yaptık deyip hızlıca kapatacaklar sanırım :slight_smile: Konu pazarlığa dönüşmesin diye…

Sizin performansınız nasıl bulundu ? 2019’da patronları yeterince zengin edebildiniz mi? :slight_smile:

3 Beğeni

@Genba Benim performans görüşmem güzel geçti çünkü ben de dolu gittim :smiling_imp:Ne işine yaradı dersen pek de bir işe yaramadı.İlk defa övdüler.Ortalamam şirket genelinin üstü çıkmış.Umarım yol su elektrik olarak değil de zam olarak geri gelir bu övgüler.Heyecenla şubat ayının gelmesini bekliyorum,zam olursa o zaman belli olacakmış.Bir de zam yapılıp yapılmayacağı konusu var,orası muamma.Şirket kararı ile ya yapılacak ya da yapılmayacak-MIŞ.

2 Beğeni

:joy::joy::joy: Son cümlede koptum.

1 Beğeni