2022 maaş artışı dedikoduları

Yılın sonu geldi. Artışı nisan ayında alanları bilemem fakat yılbaşında maaş artışı alan çalışanların oran dedikoduları başladı, sürüyor.

Asgari ücrette oransal olarak yüksek bir artış oldu. Mühendis-mimar-şehir plancısı asgari ücreti o kadar artmadı tabi. Bu konuyu ayrı bir başlığa bırakıyorum.

Sizin iş yerlerindeki oran dedikoduları nasıl?

Bizde %20’den %70’e kadar muhtelif laflar ediliyor. Benim tahminim %30 civarı yapılacağı yönünde…

1 Beğeni

Ben yüzde otuz bekliyorum, etrafımdakiler yüzde 15 20 :confused: gerçekleşmiş yüzde 50 zam artışı duydum. Hoş arttı mı azaldı mı hiç anlamiycam ama.

TÜİK bile %36 açıklamış, kim bilir gerçeği ne kadar :scream:

ENAG %82 açıklamış mesela…

Madem konu iş yerlerinin gündemi, o zaman bizim bunu hep beraber konuşmamız lazım :hugs:

13 Ocak Perşembe, 21:00’de Twitter sohbet odasında buluşuyoruz :thought_balloon::bulb::speaking_head::speech_balloon::right_anger_bubble:

Ücretli ve İşsiz Mimarlar Forumu (@UcretliIssizMim),
Toplumcu Müh. Mim. Meclisi (@toplumcumeclis),
MadenMO İst. Şb. (@tmmobmadenist),
KaçBizeGel (@kacbizegel) bizimle olacak.

Siz de buyurmaz mıydınız?

https://twitter.com/i/spaces/1YqJDqlaALAxV

Asgariye %50 , asgari ücret üzerine %40-50 mühendise %15-20 zam sendikası olamayan mühendislik alanındaki odaların tepkisiz ve belirlediği brüt ücretle biz daha çok eziliriz…

2 Beğeni

Şöyle bir rapor geçti elime, burayla da paylaşayım…

642 şirketten 2022 Ocak ayı başında toplanan verilerle KornFerry tarafından hazırlanmış.

Korn Ferry Türkiye 2022 Ücret Artış Planları Raporu- Ocak 2022.pdf (1.5 MB)