BES'de 3 yil kalma zorunlulugu geliyor!

Yeni ekonomik politikalarla maaslarimizdan zorla kesilecek olan emeklilik primi (BES); devlet eli ile hirsizligin resmi ve sosyal devletin çöküsünün belgesidir.

Buyrun haber burda :point_down::point_down:

http://m.gercekgundem.com/ekonomi/38302/yep-bes-zorunlulugu-getiriyor

1 Beğeni

tasarruf için mantıklı ama brüt maaş’ın %3 ü biraz fazla değil mi? en azından tasarruf edeceğimiz miktarı biz belirleseydik.

Zorunlu tasarruf mu olurmuş ya, geçinmekte zorlanırken kenara para atmaya zorlanmak hiç adil değil. Şahsen hiç sevmediğim “serbest piyasa” kurallarına bile aykırı. Çünkü “zorunlu”.

Bankalara bizim cebimizden para akıtıp geçici ve sanal bir genişleme yaratacaklar. Sonra geçmişte kuş olup uçan diğer fonlar gibi yok olmayacağının da garantisi yok.

İstemiyorum arkadaş. Canım isterse kendi tasarrufumu kendim yaparım. Bi çeksinler ellerini cebimden.

Bakın burası çok önemli diye diye patronların karşısında piyes yapan sinsi berat ın yaptıklarına bak hele!

zorunlu tasarruf bence de olmaz! vergi adaletsizliği yetmiyormuş gibi bir bes’le cebimize göz dikmiş durumdalar. işin bir yanı da tıpkı işsizlik fonu’nun sinsice, gizlice talan edilmesi gibi, zorunlu bes’le birikenlere de el koyar bunlar, ne de olsa yeni rejimde denetim, şeffaflık vb. yok. velhasıl bu yeni bes uygulamasını uygulamaya sokmadan bir şeyler yapmak galiba. bu sefer bes’ten 3 yıl çıkmak yok çünkü.

Ay vallahi BESdim. Kolonya yok mu kolonya