Cinsiyetçi Patroncu ve Ayrımcı Linkedin Postları

Biri şu ki:
“Tüm isverenlere tavsiyem asla yeni mezun bayanlari is gorusmesine davet etmeyin.nedenine gelince asla gelmezler, is yerinizi asagilarlar,gelirkende erkek arkadas denilen cobanlarini getirirler…bunlar arastirmam sonucu ispatlanmistir…”

3 Beğeni

ıyyyyy iğrenç bu ne biçim yorum ya. Bir de üniversitede çalıştı.
Velev ki böyle bir olay oldu yani iş görüşmesine erkek arkadaşla gelindi, bu tür durumlarda farkındasınız demi hemen cinsiyet üzerinden genellemeler başlıyor. Erkeklerin yaptıkları tonlarca saçmalık/hata nedense hiç erkek cinsine mal edilmiyor.

1 Beğeni

Malesef… 1.si erkek arkadaş kişisi zorla gelmiş olabilir, 2.si bu zat salça davranışları ile, kadının erkek arkadaşı ile gelme gereği duymasına neden olmuş olabilir.

Demek ki şirketin pek de güvenli profil çizdiğine emin olamadığı için kadın yeni mezunlar ya gitmiyorlar, telefonda iş yerini sorgulama gereği duyuyorlar (bu kişi de onu aşağılama olarak algılıyor olabilir) ya da görüşmeye gitmek isteyince yanlarına birilerinin eşlik etmesi ihtiyacını duyuyorlar. İş görüşmelerinde o kadar taciz ve saçma sapan şeyler yaşanıyor ki ve de ilk defa iş görüşmesine giden yeni mezun bir kadını düşününce kurumsal gibi gözüküp depo gibi bir yere gelmesi de bu ülkede söz konusu. Ha profesyonel hayat denilen şey açısından bakılınca ne kadar tuhaf duruyor bilemiyorum ama işvereni de neden bu kadar rahatsız ediyor anlamış değilim.

1 Beğeni

İş görüşmesine gidip da ağır tacize uğrayan kadınlar var bu ülkede, dediğin gibi. Bence “mezun yeni bağyanları” sorgulayacaklarına, taciz ve onu koruyan kollayan köklü kültürü sorgulasalar daha iyi olacak.

4 Beğeni

Nitekim Bursa’da yaşanan son günlerdeki olay da buna bir gösterge.Onu belkide başka bir başlık altında açmak gerek.

Burhan Kuzu’nun prof olduğu bir ülkede yaşıyoruz ya ben bu tipin akademisyen olmasına şaşırmıyorum. Şimdi bir de kadın üniversitesi saçmalığı çıktı. Gittiler Japonya’ya bula bula örnek olarak bunu buldular. Aynı zihniyetin ürünleri bunlar! Öyle ya da böyle kadınların varlığına alışacaklar!!!

Hayatımda gördüğüm en çirkin yorumlardan biri.Kadınların bu kadar aşağılandığı bir tweet atmayı kendine hak görmüş adam.Sanıyorum kendi de bir sürünün bir parçası ki dikkat çekmek için saçmalamış.

1 Beğeni

Istersem sevgilimle istersem teyzemle dedemle giderim kime ne… yeni mezun olmusum, belki sudan cikmis balik gibi hissediyorum, kendimi guvende hissetmek icin yanimda destek ihtiyaci ariyor olabilirim… benden baska kimsenin derdi degildir bu… belki asagilamak amacli degil ama nasil konusacagimi bilemedigimden veya heyecandan farkli cumleler sarfedebilirim… bu da anlasilir… neticede yeni mezunum ve bekledikleri tilkiye donusmemisimdir… sayelerinde donusum geciriyoruz is dunyasinda lanet olsun…

1 Beğeni

Bi de hitabet sunumu yapiyor delirmemek mumkun degil😠

1 Beğeni