Fikir ve tecrübelerinize ihtiyacım var :)

1. Sınıf mimarlık öğrencisiyim okuduğum bölüm yeni açıldı bazıları yeni açılmış olduğu için üniversitede şansın var diyo bende seneye başka bi okula yatay geçiş için başvurmayı düşünüyorum faydalı olurmu onuda bilmiyorum bugün rektör de son yıl ortalaması yüksek olanları staja gönderebiliriz dedi bazı üniversiteler yapıyomuş sanırım sizin fikirlerinizi alabilir miyim :)
1 Beğeni

Eskişehir teknik üniversitesi mi?

1 Beğeni

Yok aksaray üniversitesi malesef

1 Beğeni

Bence ortalamanı olabildiğince yüksek tutup geçiş yapmayı düşünmen mantıklı çünkü ortalamayı yüksek tutmak çok daha kolay oluyor yeni açılmış fakültelerde tabii hocaların tutumu da etkiler bunu. Ben de bir üniversitenin ilk mezunlarındanım bu arada. Hocalarımız nitelikli insanlar oldukları için pişman olmadım fakat karşılaşma ortamı daha az oluyor maalesef bu fakültelerde. Geçmeyi düşündüğün okulu iyice araştırıp, öğrencilerle iletişime geçip, ortamını üniversiteni şehrini değiştirmeye değer bulursan dene derim.

Başarılar, umarım çok mutlu olursun. Bu tür düşünceler, buraya yazılan sorunlar hiç seni umutsuzluğu itmesin, çok güzel bir konuda -hatta birçok konuda- eğitim alacaksın, tasarlayacaksın, üreteceksin, hayata bakış açın değişecek. Hoşuna giderse sadece ekmek kapısı olarak değil hayatının her alanında seni geliştirecek, dönüştürecek bir mesleğin olacak. Okulunu değiştirmek isteyip değiştiremezsen de kendi karşılaşma ortamlarını kendin yaratabileceğini aklına getirip harekete geçmelisin bence. Atölyeler, söyleşiler, sergiler, online eğitimler hatta bunları bir kenara bırak bir şehri/antik kenti/yapıyı araştırmak/deneyimlemek/analiz etmek, birileriyle tanışmak bile mimarlık anlayışına katkıda bulunacaktır. iyi şanslar, sevgiler…

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim gerçekten beni mutlu ettiniz ,size de işlerinizde başarılar kolaylıklar dilerim :)

1 Beğeni