Gidipte dönmemek, kalıpta sövmemek

https://www.linkedin.com/posts/yavuzaltun34_beyin-göçümü-beynin-göçümü-cüneyt-özdemir-ugcPost-6579068150929739776-xMJG

1 Beğeni

Neden bu duruma şaşırıyoruz ki!? Ülkede eğitim sistemi yerlerde siyasi polemiklere kriz eksik olmuyor. İşsizlik %16 larda ne bekliyorsunuz. Sanıyorlar ki daha fazla para kazanmak için gidiyorlar yurtdışına. Sıradışı projeler network gibi kavramları anlayamayacak kadar salaklar yetki sahibi bu ülkede. Kamu yönetimi mezunu bir insan Bilim ve Sanayi Bakanı mesela. Bu adama inovasyonu yapay zekayı anlatamazsın bile. Kaldı ki 40 milyon dolar yapay zeka araştırmasına bütçe ayrılsın.
Demem o ki zeka da para gibidir. Değeri bilinen yere göç eder. Bu konuda en ufak sitem etmeye hakkınız yok.

2 Beğeni

Sayın yazar, zaten çocuğun birine soruyorlar yüksek maaşa döner misin diye, dönmem diyor. Açıkçası suçlamak için paylaşmadım. Biz kalanlar da sövüyoruz zaten.

Söylemim sana değil @baretti yanlış anlaşılmasın. Cüneyt Özdemir sürekli niye burda yaşıyorsunuz niye yurda dönmüyorsunuz diyor ya ona ithafen söyledim.

1 Beğeni