Haftasonu Mesaisi

Eserekli ve agresyonu yüksek yöneticimizin haftasonu mesai kararını bekliyoruz. Gerilim had safhada

1 Beğeni

Sonuç ne oldu @Lumulumuley ?

:jack_o_lantern: ikinci bi emre kadar bu haftasonu çalışmıyoruz

1 Beğeni

Son durum: Isyerinden bildiriyorum :new_moon_with_face:
Sabah gelen vatzap mesaji. “Arkadaslar, kusura bakmayın ofiste bulusmak zorundayiz. Sistem de acilmis yani calisabilecegiz. Ben öğlen gibi gelicem”

Bendeki son durum da şöyle : cumartesi cumartesi telefonları bırakalım arkadaşlar uyarısı gelmesi. Tabi şu an bu mesajı da yazıyorum :)

1 Beğeni

Dün en son mesai yapmıyosunuz puanınızı kırıcam diye yırtınıyordu. Sanki beş yüz bin puan verse doğru düzgün bi zam alacağız da bizi performansla korkutuyor. Ama tabi işin duygusal boyutu böyle atarlı giderli olmadı. Sabah işe 5-10 dk geç kaldım, ama kendisi mesai saatinden 1 saat erken geldiği için mesai başlangıç saatimizin ne olduğundan emin değilim. O geç kaldığım süreçte, ne vardı sanki 5 dk az uyusaydım, uzatmasaydım, zaten ne anladın o 5 dk lık uykulardan vs diye vicdan muhasebesi ve gerginlikle geçti. Sonra toplantı odasına girdim veee henüz gelmemişti. O zaman tey tey tey haydi halaya durmak geldi içimden. Hemen diğer geç kalanlara haber verdim, gençler sakin olun gelmemiş daha, hala zamanınız var :)

1 Beğeni

Dün akşam kaçamadık, sabahın köründe akşam çıkış saatimize bir toplantı daveti aldık :) Bu bizim için bi oyun gibi olmaya başladı, vatzap kaynıyor gün boyu.
Neyse işte dün de neden mesai yapmamız gerektiğini anlattı. Yapılması gereken işlerin bir kısmı tamamlanmış durumda ama tamamı henüz bitmedi. Kendi cümleleri ile aktarıyorum “Arkadaşlar, çok kötü durumda değiliz ama istediğimiz noktada da değiliz. Şimdi bi yaralı hayvan var, onu öldürmemiz lazım. Gelecek hafta sonu itibariyle bu yaralı hayvanı öldürelim!”
Hemen tabi biri çıkıp, aslında belki de yaşatıp doğaya da salabiliriz falan dedi. Adam da devreler kısa bi süreliğine yandı. Ben ne diyorum o ne diyor falan. Sonra da "hayır öldürmeliyiz o yaralı hayvanı. Öldürmeliyiz ki yenisiyle rekabet edelim"diyerek devam etti.
Bu nasıl bi tabir ya!Ömrü hayatımda çok mesai yaptım ama hiç böyle motive etmeye çalışan yönetici görmedim

Öncesi akşam ne izlemiş acaba…
Vur de vuralım , öl de ölelim li bişey kesin…