Hasta ve Öfkeli

Merhabalar,
Hasta hasta çalışmak zorunda kalmak çok zor değil mi?Dün doktora gittim 3günlük rapor verdi,iyileşmem için dinlenmem gerekiyormuş,dedim dur verme zaten 1günlük rapor yeteri kadar "aaa rapor mu almııış?!"izlenimi veriyor.Kpi larımızı etkileyen bir gösterge olması da cabası.
Çalıştığım yerde izin konusunda bir sıkıntı yaşamıyorum,hatta insani tarafları fazla bu konuda ancak denetleme yada müşteri dönüşleri olduğunda yol su elektrik olarak yine sana dönüyor konu.Her aldığın izin ve rapor,dağ şeklinde sana geri dönüyor.
Peki ama sağlık ne bileyim,sistemin çarkına takılı mı kaldık bu kadar ?Doktorla “hepimiz sistemin kölesiyiz” konuşmasını yaptık ,durum onlarda da aynıymış.
Bugün sürünerek işe geldim.Sabah 8.00da kilitlenmiş bir konu vardı önümde ,aksi halde sevkiyat yapamama ve haliyle hat duruşu ,sistem kayıt düzenlemeleri vs. nasıl gelmeyeyim işe?
Ne yapmalı ,çoğu zaman iyileştikten sonra farkediyorum hasta olduğumu ama bugün çok doldum galiba …

4 Beğeni

İş sözleşmelerinin başına “hastalıkta, sağlıkta…” da yazsınlar olsun bitsin :grin:

Geçmiş olsun bu arada @Miyendisbiri

2 Beğeni

Teşekkür ederim:)

Aşağıdakini gördüm de aklıma bu başlık geldi…

Hasta hasta işe gitmeye ikna olmamız gerçekten ürkütücü.

2 Beğeni