İlginçler ilginci patronumla kendimi ezdirmemece oyunum

Merhaba tatliş mumialar. Periyodu belirsiz zamanlarda yaşadığım ancak en günceli olan mail polemiği üzerinden gideceğim. Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu ve bunun gibi yaşadıklarım sayesinde hafızam keskinleşti.

Şimdi yeni başlanacak bir işle ilgili araştırmam oldu, tamamladım. Tam patronla konuşacağım ki diğer patronun Doğum gününü kutluyoruz(Doğum günleri hep kutlanır). Kutlama bitikten sonra işimin olduğu patrona işi yaptığımı, kendisine mail ile gönderdiğimi söyledim(ki yaptığım şeye yapmadın demesin).

Ama iki hafta sonra aynı çalışmaya ihtiyaç oldu, tekrar istedi. Ben de sinir oldum ve önceki maili ileterek daha önce de göndermiştim dedim. Daha sonra o sinir oldu, odasına çağırdı. Yok efendim neymiş daha önce ne zaman göndermişmişim, aynı maile birlikte baktığımızda önceki tarihi gördü ve görür görmez “hatta gönderdim size, o gün de Doğum günü kutluyorduk bakacağınızı söylediniz” dedim. Kazanmıştım, geveliyordu ağzında… ulvi kişiliğimle “önemli değil tabiki olur öyle kaçar bazen gözden” dedim. O kadar iç huzur doluyum ki. Açığımı arayan patronun aklıyla oynarım böyle :smiley:

Yoksa çoooooook eziliriz işçi takımı olarak. Saygı ile eziklik arasında çok ince ama keskin bir fark var, onu iyi bilmek ve tatbik etmek lazım.

2 Beğeni

Çok yerinde bir hareket olmuş. Teknik personel olarak yaptığımız bütün işleri olabildiğince yazılı bir şekilde kayıt altına almak lazım. İlerde sorun çıkınca günah keçisi hep biz oluyoruz maalesef…

5 Beğeni

Bazen de bilerek yapmaya çalışıyorlar ama her türlü önlemimi alırım :slight_smile: mesela mesai giriş çıkışlarımızı yazdırıyorlar ve yaptığımız işleri ama sözleşmesiz olanları silmek zorunda kalıyoruz ve dışarıda iş için geçirdiğimiz süreleri de öyle. Direkt iki tane hazırlayıp birisini de ofis içerisinde mail olarak iletiyorum :wink: ki kayıtlarda dursun. Tabi bir de birsürü iş yüklendiği için üzerime haftalık raporlar çıkarıp bunları arşivliyorum… kiminle dans ediyor bunlar :smiley:

1 Beğeni

@Okan.u.atalay çok iyi tecrübeymiş, cesaret kaynağı olur resmen okuyana :star_struck:

2 Beğeni