İşe geç kalınca söylenen yalanlar

işe geç kaldığınızda hangi yalanları söylersiniz ?

işe geç kaldığımızda söylediğimiz yalanları toplayalım, bizler de yaralanalım, geç kalanlarla dayanışmayı arttıralım :metal:

1 Beğeni

Trafik bu konu icin buyuk kentlerde vazgecilmezimizdir aslinda. Ama izin alinirken soylenen yalanlar favorimdir(konu basligina ekleyebilirseniz guzel olur): Ornegin sevgilinizle 2 gun gecirmek istiyorsunuzdur. Ve biletleri ayarlanmistir. Hani gitmemek olmazz… ama boyle de denemez yaa!!. Iste bu durumlarda birilerini öldürmek islevli olabiliyor. Ust uste yapmayin ama!
Bir keresinde tanidigim bi calisan ailesinin %45 ini kaybettikten sonra isini de kaybetti :)

Not: patronun taziyeye gelmesini onlemek amaciyla ölümler memleketten olursa iyi olur. Yol izni de cikabilir boylece. Ek olarak iyi bir tatilden sonra yuzunuzde anlamsiz tebessumlerle kendinizi ele vermemek icin ölülerinizi uzak akrabadan seçin ve “zaten uzun suredir hastaydı” olsun… dramaya gerek yoktur ;)

3 Beğeni

Ben ilk günden itibaren olmak üzere hep geç kalıyorum :blush: hatta görüşmeye bile geç giderim ki nasıl alıştırırsan öyle gidiyor :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: O yüzden genellikle bahaneye ihtiyaç duymuyor, sadece geç kalıyorum :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Çok çok zor durumda kalırsanız ve eğer ki kadınsanız söylenecek güzel yalanlar var aslında :joy: Koordinatörünüz süpervizörünüz kadın erkek farketmez hepsinde işe yarıyor :D
"Regl oldum çok karnım ağrıyor sabah kalkamadım " bir erkek koordinatöre dediğiniz de zaten böyle bir cevap beklemediği için ufak bir şoka giriyor keşke dinlenseydin gelmeseydin cevabı alıyorsunuz, bir kadına dediğinizde empati yapıp size üzülüyor. Üşütme kendini o zaman böyle oluyor gibi öğütlerini dinlerken ağrı kesici vereyim mi vs derken dayanışma ortamı içinde masana geçiyorsun. Olay bitiyor. :v:
Ps: Dikkat edin iki hafta sonra ofiste birinden ped istemeye kalkmayın.

4 Beğeni

"Dün akşamdan beri midem çok fena"yı kullanıyorum. Öyle ya yediğim birşey dokunmuş olmalı. İşe geç kaldığınız gün, çok fazla yememeye dikkat etmek gerekiyor :) Ay biraz midem kötü de diye arada bikaç sefer vurgulamak falan :)

2 Beğeni

malesef yalan söylemekte zorlanıyorum, ben de azı gerçek yalanlarla idare ediyorum. mesela bitanesi süperdi, iş görüşmesine gidicektim. işten izin alıp çıkamayabileceğim için geç kalmak daha iyiydi. geç kalıym dedim. iş görüşmesine gidiym öyle gidiym ofise. düşüncelilikten muzdarip İKcılar da sanki uzaylıymışız gibi öğlen 11de dıdısının dıdısında işgörüşmesine çağırabiliyor. abla yapma dediysem de dinletemedim. ben de şöyle yaptım, sabah 10 gibi yöneticime “sevgilimden ayrıldım, iyi değilim, toparlanıp geliym” dedim telefon ile. doğruydu, ayrılmıştım, toparlandım gittim. topuklu ayakkabılara ve kazak ile gizlenmiş şık gömleklere dikkat etmek gerekiyor.

2 Beğeni

Bir çok farklı şirkette, farklı statülerde çalıştım. Eğitim sürecim boyuncada çokça çalışma fırsatım oldu.(Halen yüksek lisans yapıyorum.) Yüksekokul ve lisans eğitim sürecim boyunca genel olarak uydurduğum ödevimi vs. yetiştiremedim. Sabaha kadar çalıştım. Arkadaşlarıma yardım ettim. Uyuyamadım gibi yalanları zibilyon kere tekrarladım. Eğitim sürecimin olmadığı süreçlerde, Evde şurada, burada vs. sorunum oldu uyuyamadım dedim. Nedir diye sorulduğunda anlatamayacağım şeyler dedim hep. Basit şeyler söyledim hep. Yalan derinleştikçe inandırıcılığı zor olur. Ve uydurulan bahanenin özel olması iyidir. Sorulduğunda anlatamayacağım bir şey dediğinizde patron yada sorumluya soracak birşey bırakmamak gerekir. Birde size müthiş bir tavsiye vereyim arkadaşlar. Geç kaldınız evet. Bunu en iyi siz biliyorsunuz. İşyerine giriş yaptıktan sonra size bunu sorabilecek patron yada sorumluya yaklaşın önce. “Merhaba … bey/bayan kusura bakmayın geç kaldım. bilmemne oldu, üzgünüm”… diye bir giriş yaparak onu hiç konuşturmadan merhaba bile dedirtmeden yapın bunu. Peki diyecektir. Sonra masanıza oturabilirsiniz. Bu yaklaşımdan hep sonuç aldım ben. Ortalama 8 yıldır çalışıyorum. İşe gittiğim günlerde, işe varış saatimin ortalamasını alsam 10:00 ile 11:00 arasında değişebilir. Benim kadar işe geç kalmakta ısrar edip bu konuda hiç sorun yaşamayan birini tanımıyorum. Normalde hiç yalan söylemeyen bir insan olarak bu konuda ilah sayılabilirim. Ammada attın diyebilirsiniz ama öyle değil. İşe ne zaman gittiğiniz önemli ancak daha önemli olan orada ne yaptığınız. İşinizi iyi yapın sonra geç kalsanızda okadar sorun olmayacaktır. (Eski eser uygulamalarında şantiye şefliği yapıyorum.) Ofiste çalışıyorsanız geç kalmayın. :) Ofisin işi bitmez hiç çünkü.

3 Beğeni

benim favori yöntemim doğruyu söylemek :grimacing: eğer çok sık geç kalmıyorsanız ve anlaşılabilir bir gerekçeniz varsa, ilk adımı atarak “hatamın farkındayım” imajı yaratmak iyidir.
yalan söylemekten daha az riskli ve dürüstçe geliyor bana. tabi bunu yapabilmek için söylediklerinize kulak veren bir yönetici veya patronunuz olması önşart…
geç kaldığınız sabah siz kapıdan daha girerken dik dik bakarak gelişinizi izleyen bir yönetici/patron bu dürüstlükten pek haz etmeyebilir. zaten böyle biri de söylenecek yalanı hak ediyordur, hayal gücünüze kuvvet sevgili mumialar :wink:

1 Beğeni

Burada ki geç kalma süreside çok önemli ama :) @SafetyFirst

2 Beğeni

Eskiden ne guzel saat kurmayi unuttum gibi bahaneler vardi… okula gec kaldigimizda soylerdik. Simdilerde ise akilli telefon cikti kimse yemiyor bu numaralari:.( Teknoloji dostumuz mu dusmanimiz mi bi karar vermemiz lazim bence.

2 Beğeni

@baretti “telefonun şarjı bitmiş, alarm çalmadı” onun modern versiyonu değil mi?

Aslinda tam olarak degil cunku calar saatimizi sabah yanimizda goturmek zorunda kalmiyoruz. Uzun is gelis gidislerinde otobusun camina sirtimizi dayarken (oturmak demedim dikkat edin buraya) akilli telefonumuzdan haber okumak, muzik dinlemek yada su doku cozmek en buyuk keyfimiz oldu. Sabahlari “telefonun sarji bitti!!” bu yuzden beriki kadar inandirici degil. Cunku bilirler ki ne yapar eder o telefonu o şarza takariz geceden…

@empula Katılıyorum yanina gidip onlar birsey demeden daha bahanelerini sununca buyuk olcude sorun kalmis oluyor :)

1 Beğeni

ne dokuzu saat bey

2 Beğeni

geçen yine bir gerçek ile birleştirip sundum. o da çok beğendi takdir etti galiba. tabi dedi.
allah kahretsin ki akbilimi düşürmüşüm. çıkarttım. onu çıkrtıp gelebilir miyim dedim ben de.
sanıyorum ki bu benim 30dk’llık geç kalmamı örttü.

İşe çok geç kalmışlığım vardır hatta zamanında gittiğim yok denecek kadar azdır ama şimdiye kadar kimse bana nerede kaldın saat kaç gibisinden laf etmedi etmez de. Çünkü tamamen gönüllü bir şekilde cumartesi pazar bile çalıştığım olur. Veya elimdeki iş bitsin diye 1-2 saat geç çıktığım olur. Bunu bilen patronlarım da sabah 1 saate kadar geç kaldığıma hiç takılmadı ben de yalan söylemek durumunda kalmadım.

ben bugün telefon saatimin geri olmasına aldırış etmediğim için işe geç kaldım.
nasılsa biliyorum geri olduğunu diyerek ayvayı yemiş bulunmaktayım.
keşke bu yalan olsaydı :slight_smile:

Bizde su an 5 dk bile geç kalırsan whatsapp grubuna yazmak zorundasın. 12 kişilik bir grup aktif olarak bahane üretiyor. En popüleri trafik vardı ve kendimi iyi hissetmiyorum gibi görünüyor