İstifa Geliyorum Demez

Şu sıralar çok bunalmış durumdayım.Şirkettekiler tarafından ağır mobinge maruz bırakılıyorum.İşlerim şuan için yolunda,yöneticilerle de aram iyi durumda ancak bezmiş durumdayım.Yeni projeler alıyorum,projeler başarılı da oluyor ama zaman da akıp gidiyor.İşimden gerçekten keyif alıyorum ancak öyle bir duruma geldi ki ofis,yemeğe çıkarken çağırmamalar,herkese kahve yapılıp bana sorulmamasına kadar giden iğrenç bir muamele.Fısır fısır konuşmalardan,bildiği şeyleri bile söylememelerine kadar .Hatta o kadar ki bana yardım etmemek adına ,yanda telefonu ile oynarken,bi anda çizim programı ya da excel açıp çok meşgulüm havaları vermeleri gerçekten trajikomik.Bense elimden geldiğince yardım ediyordum oysa ki.
Buna ne kadar daha katlanabilirim bilmiyorum.Kurumsala geçmek istiyorum ancak sektör yetersizliğinden elim kolum bağlı.Ne yapmalı ,şehir mi değiştirmeli burada mı kalmalı emin değilim.Cinnetin eşiğine getirdiler beni,sürekli kendimi kollamak zorundayım,adeta survivor adası,türlü kumpas türlü oyun bu nedir arkadaş?!
Bunların yanı sıra SAP ya da excel macro gibi şeyler de öğrenemiyorum.Ara ara planlama alanına mı geçsem diye düşünsem de,çok durağan olduğu için ilgimi çekmiyor.Meslekte de körelmek istemiyorum.
Siz olsanız ne yapardınız?

2 Beğeni

İş bulmadan ayrılmaZdım ben:) ama geleceksen de İstanbul a gel @miyendisbiri. Planlama için ise office project öneririm çok basit bir program.

1 Beğeni

@baretti Üretim planlamayı da kapsayan bir program mı?İstanbul pahalı mayışa bağlı :sweat_smile:

1 Beğeni

Üretim sürecini programlayabilirsiniz. İş program yapıyor. İnsan, malzeme nakliye gibi kaynaklar atayıp bütçe kontrol de yapabilirsiniz.

2 Beğeni

Ben de kendimi bazen ufak tefek cinayetler dizisinde gibi hissediyorum :slight_smile: Türlü ayak oyunları, yalanlar, dedikodular, kulisler vs. Mesela geçen gün kadının biri gözümün içine baka baka yalan söyledi, benim ona inanmadığımın da farkında ama söylüyor yine de pişkin pişkin. Akşamına yalan söylediğini gösteren fotoğrafları sosyal medyada kendisi paylaştı. Pes dedirten, insanlıktan nasibini almamış varlıklar işte. Peki ben ne yapıyorum? Sosyalleşmeden sadece işimi yapıp paramı alıyorum. Bu tipler için istifa mı edeceğim? Onlar gitsin ben neden gidiyorum? Bensiz içtikleri çaylar-kahveler boğazlarında kalsın innnşşalllaahhh :slight_smile: Yükseldim bi an :slight_smile:

2 Beğeni

Seni çok iyi anlıyorum:)@Genba O tarz durumlarda bence yalanını yüzüne vurmak en iyisi çünkü "samimiyetsiz samimiyetten "bir anda “gerçekleri” yüzüne vurunca afallıyorlar.

1 Beğeni

Muhatap olunca beni aşağı çekiyor, üslubu çok basit ve bayağı çünkü. Yine de bir sonraki yalanında denerim :slight_smile: Teşekkürler

2 Beğeni

@Genba gelişmelerden haberdar edin lütfen:)

2 Beğeni