İyi Niyet İtinayla Suistimal Edilir:''Sınırsızlar''

İş yerinde hem iş arkadaşları olsun hem yöneticiler ,sınırlarımı her zaman belirlerim.Laubalilik ve saygısızlıktan nefret eden ve iş yerinde genelde mesafeli olan biriyimdir.Ancak ön göremediğim bir şey yaşadım dün.Bizim ofiste yeni bir stajer başladı.Staj dönemlerini dolu dolu geçiren ancak yer yer egolara da maruz kalan biri olarak ,kendime söz vermiştim.İşe başladığımda tüm stajerlere elimden geldiğince yardımcı olup,onlara yol göstereceğim gibi.Ve öyle de yapıyordum.Yanımızda başlayan stajer çok özgüvensizdi,müdürlerle konuşamıyordu hatta bizimle konuşurken de.Özgüvenini tazeleyen bir konuşma yaptım.İşi öğrettim.Tavsiyelerde bulundum ve zor durumda kaldığında kolladım.Stajerlere şaka olarak takılınır, onları kırmadan ve incitmeden.Ben de bi ara ben stajerken pasta almıştım demişim, " bi ara " .İş çıkışında bu çocuk benim yanıma geldi,laptopuma çay döküldü artık pasta alamam fakirim deyip durdu.Maddi durumu çok iyi ve zaten şaka maksatlı söylemiştim.Ben servise yetişmeye çalışırken ,bi anda '‘ha bi de 50lira ateşlersen çok sevinirim’'dedi.Servise koştur koştur son anda yetiştiğim için ,sadece ''staj defterini ben imzalayayım ''demekle yetindim.
İnsanlara iyi niyetle yaklaşmanın sonuçları bu olmamalı.Sizce de öyle değil mi?

1 Beğeni

Iyyyy bizde de patronun kankası (patronumda yaş kriteri yok niyeyse) staj yapıyor sağolsun çeşitli delirmeceler yaşıyoruz ama ben lafımı sakınmıyorum. Asla ve kata…

1 Beğeni

En iyisini yapıyosun

1 Beğeni