Karantinada şanslı olanlar&evden çalışanlar

Yaklaşık 2 haftadır büyük oranda evden çalışıyorum. Bunun Türkiye şartlarında şans sayılması gerektiğinin farkındayım, işe gitmek zorunda da kalabilirdim.
Bu evden çalışma sürecimde bazı gözlemlerimi paylaşmak istedim

• İşe gittiğimde çalışmaya ara veriyordum. Çay, sigara molası, öğlen molası gibi. Şimdi neredeyse yerimden kalkmıyorum
    -Çalışmanın görünür olması için sürekli online toplantılar yapıyoruz. Danışman olduğum için “bakın çalışıyorum” demek çok möhim
    -Mesai saati kavramı ortadan kalktı. Nasılsa uzaktan çalışıyoruz, e her an iş istenebilir gibi bir durum oluştu.
    -Bir gün üzerine atanmış iş yoksa, hemen izin girmen talep ediliyor. Böylece izinleri de eritelim gibi bir kafaya girdi patronlar
    Nisan ayı performans dönemi, zam falan filan yalan olacak gibi
2 Beğeni

Evden çalışınca hafta sonu çalışmak sabahlamak hepsi mümkün oluyor, ama gün mesai saati içerisinde yatış da mümkün oluyor.

2 Beğeni

@Lumulumuley Şu home ofis olayı sanki zincirle yerine bağlanmışsın hissi da yaratıyor.Tuvalate gitsen çevrim dışısın,ve nedense herkeste" kesin yatıyor evde" endişesi var.Halbuki söylediğin gibi,bir kahve molası ,arkadaşlarınla 5dk sohbet etmek bile insan psikolojisini olumlu etkileyen şeyler.
Böyle dk başı ,normal işini bile yapsan skypedan hiç olmadığı kadar yazar oldular,diğer taraftan teamsten bir toplantı,akabinde ardarda bakın" ben Eennnn çok çalışıyorum,ennnn çokkk beeeennn!!! " demek adına atılmış 10 tane mail.Coronadan korunalım derken,evde kafayı yicez!

2 Beğeni