"Kariyer Hedefleri" VS "Ömür Geçiyor"

Merhaba arkadaşlar,
Bugünlede aklımı kurcalayan bir konu var.İstediğimiz, gerçekleştirmeyi iple çektiğimiz kariyer hedeflerimiz varken öte yandan sosyalliği elden bırakmamaya çalışarak daha ne kadar yaşayabiliriz:)
Her yeni gün bir sürü güzel fikirle uyanıyorum.Hatta kariyerimle ilgili eğitimleri ve kursları araştıyorum fakat gün içerisinde o kadar fazla konuya koşturup ,enerjimi tüketiyorum ki akşam eve gittiğimde ilgimi geçen kariyer hedefleri şöyle dursun,arkadaşlarımla dışarı çıkacak bile gücü kendimde bulamıyorum.Ancak bir kaç kitap okuyabilirsem iyi,o da yorgunluktan yığılıp kalmazsam.
Aslında bu konuya benzer güzel bir podcast vardı @hermione nin yaptığı,benim merak ettiğim
" iş dışında neler yaparsın"dan ziyade kariyer hedeflerini gerçekleştirmeye çalışırken(kursa gitmek,araştıma yapmak vs.), sosyallik dengesini nasıl sağladığınız.Bu ara ben duracell pilleriyle yarışan diğer piller gibiyim.Siz bu süreci nasıl yönetiyorsunuz ? :thinking:

2 Beğeni

Biz bu süreci nasıl mı yönetiyoruz? Yönetemiyoruz :slight_smile: Artan yoğunlukla çalışmaya devam ediyoruz. İşveren hep daha fazlasını istiyor. Biz de kapitalizm daha sağlam ayakta dursun diye daha fazla çalışıyoruz. Biz yine iyi-kötü bir yol katettik. Ben şimdi ilköğretim ya da lisedeki çocuklara baktıkça acıyorum, üzülüyorum. Çünkü herşey daha kötüye gidiyor. Onların daha çok çalışması gerekiyor. Çok yazık. Ve elimizden hiçbirşey gelmiyor :frowning:

2 Beğeni