Metroda Sapık

Dün çok kötü bir olaya şahit oldum.Kızgınlığım henüz geçmiş değil,olayı sindiremiyorum.
Metroda giderken yanıma mini şort giymiş bir kız oturmuş.Bir tane kadının dik dik kızın önünde oturan adama baktığını farkettim.Kulaklığı çıkarıp bir şey mi söylüyor diye kadına baktım.Kadın:"Adam kızın bacağını çekip watsuptan birine gönderdi,gördüm “dedi.Ben şok olmuş bi şekilde adama baktım.Baktım adam alelacele bir şeyleri silmeye çalışıyor.
Yanımdaki kız ve ben adamın telefonuna bakmaya çalıştık.Çıplak bacak fotograflarını gördüm.Şansa metroda polis vardı.Polisi çağırdık.Adam ben çekmedim bir şey,çocuğumu çekicektim diyip durdu ama kızın 10 tane fotoğrafını çekmiş.Adama bağırmaya başladık,polise fotografı gördüğümü ,adamın yalan söylediğini söyledim.Başka bir adam da şahit olduğunu söyledi.Adam evli ve adamın karısı :”"çocuk ağlıyor,korktu "deyip durdu.Adamın yaptığı olaya hiç bir tepki göstermedi.Anne olarak çocuğunu korumak istiyordu ama pislik bir adamla evliydi.Maddi güvensizlik ve çocuğunu koruma iç güdüsüyle de olsa,bir kadın bu kadar çaresiz kalmamalı,ona da ayrıca üzüldüm.
Polisler adamı aldı götürdü.Adam gittiğinde tir tir titriyordum sinirden.Bu olaylar giderek artmaya başladı,üstelik evli ve çocuklu olması buna engel de olmuyor.Nasıl bir zihniyet,nasıl bundan zevk alabiliyor aklım almıyor!

Cok kotu bi olaymis,gecmis olsun. Bana de en cok,adamla evli kadının hali kötü geldi,icim sıkıldı düşününce. Bile bile buna katlanmasi, belki mecbur olmasi ya da bilmiorum katlanmak durumunda hissetmesi. Güçsüz hissetmek en kötüsü sanırım.
Taciz edilen arkadas acisindan is sizin varlığıniz, durumu bi nebze olsun hafifletmistir eminim.

1 Beğeni

Bu nasıl bir edepsizliktir yahu! Yanında karısı ve çocukları varken genç bir kadının bacaklarının resmini çekmek. Hayır bir de söz konusu şey bacak. Yani bir bacaktan beklentiniz ne olabilir yürümeye yarayan bir organ neticede… bu kadar mı yüksek libidonuz bu nasıl bir sapıklık mertebesi. Eşinin ise tamamen kayıtsız kalması ayrı bir talihsizlik. Artık bu saçmalıkları görmekten ve başkaları adına utanmaktan sıkıldım. Devletin bu konuda çok sıkı cezalar gerektiren bir yasal düzenleme getirmesi şart bence. Maalesef insanları eğitip medeni bir insan haline getiremiyorsan, ceza vererek yola getirmek zorundasın. Aksi takdirde kadın cinayetleri tecavüz vakalarına evrilen bu hadiseler olağanlaşır ve önünü alamazsın.

1 Beğeni

@Lumulumuley @magneto İkinize de katılıyorum.Kadının çaresizliği,anne oluşu ve kendini o kadar kötü hissetmesine ve elinden bir şey gelmemesine çok üzüldüm.Evli kadın bitmiş durumdaydı.Yasal yaptırım bence de artmalı.Bu ne yazık ki ne eğitimle ne de maddi gelirle ilgili.Eşini kısıtlayan ama çocuğu yaşında kızın bacaklarına bakıp,bunu çekip bir de onunla aynı zihniyetteki arkadaşlarına gönderebiliyor.Evli olsun ya da olmasın farketmez,bunu yapmak gerçekten mide bulandırıcıcı ve alçakça.Sorsan her yerde namus bekçiliği yapıyordur."Bacım bana güvenebilirsin "ya da “kesin kuyruk sallamıştır”,"O da beni tahrik etti "diyen zihniyetler hep.Ne kadar baskı,o kadar sapıklığı arttırıyor.Kaldı ki göğsü çıktı diye kambur yürüyen kızlarımız var,ama erkek çocuklar "hadi bakiim göster oğlum amcana "diye büyütülen erkek çocuklarının,ergenliğini yaşayamayan,psikolojisi bozuk insanların eseri bu.
Kadınların da bu kadar çaresiz kalması veya çaresizliğe itilmesi beni çok üzüyor.Üstelik hepimizin aklına maddi durumu kötü,eğitimsiz insanlar geliyor bu çaresizliği görünce ama eğitimli insanlar da var bu adam gibi sapık olan,bu hiç bir şeyin kanıtı değil.O kadar doluyum ki bu konuda,dünden beri kendime gelemedim.Gerçekten bu benim bam telim ,bir şeyler yapmalıyız.Kadınlar kendini bu kadar güçsüz ve çaresiz hissetmemeli,mücadele etmeli,erkekler de ancak kadınları "kadın"olarak değil de " insan "olarak görebildiğinde her şey çözülecek.Umarım o günleri görürüm…

1 Beğeni

Söyleyecek söz bulamıyorum… Bu insanlar içimizde aslında, bazen en yakın bildiklerimiz bile böylesi davranışları sergileyebiliyor. Ve zamanla kimseye güven duyamaz oluyorsunuz. Burdaki erkeğin ve karısının davranışı ise bir bütünün iki parçası olarak görülmeli bence. Çünkü aynı hastalıklı toplum yapısından kök alıyor.

Şaşırdığım diğer bir konu da bacaktan tahrik olunması. Bazen ben bu sapıklığı bacaktan tahrik olmanın ötesinde “yasak alana girme” fantazisi olarak düşünmek istiyorum, yada böyle anlam vermeye çalışıyorum. Aksi çok garip geliyor: bacak yahu! Yani çok yükseliyorsan İnternette tonlarca görüntüye ulaşılabilirsin. Fotoğraf çekmek nedir!
Erkeğin yetiştirilme biçimi en başından ele alınmalı bence. Köy ortamında eşşeğe, tavuğa tecavüz eden tiplerin şehir versiyonları zibilyon tane türemiş. Hiç kimse güvende değil bu toplumda.

Benzer bir durum benimde başımdan geçti. Izmirin yağmurlu havalarından birinde 3 arkadaş ızban a binmiş gidiyorduk. Tren o kadar kalabalıkti ki tutunmaya ihtiyaç bile duymazsınız ve nitekim bende tutunmuyordum ellerim montumun cebinde orta direğin yanında direğe hafif dayanmış şekilde evime gidiyordum. Ne olduysa bundan sonra oldu. Bir hanfendi (her ne kadar yaptığı yanlış olsa da onu yargilamiyorum) bir anda saçlarımdan tutup beni kendine çekip “sen kendini ne sanıyorsun sapık” falan diye bağırmaya başlamıştı çünkü iddiasına göre ben onu özür dilereyerekten söylüyorum ellemisim. O kişinin ben olmadığımı ellerimin trene bindiğimden bu yana montumun cebinde olduğunu söyledim gayet sakin davranıp ben olmadığımı ikna etmeye çalıştım ve o aramızda ki sapığın vicdanına seslendim ancak kimseden bir ses çıkmadı. Trende ki bir kaç kişi için sapık olan kişi ben oldum, ama malesef ki o içimizde hala daha geziyor belki de bunun pişmanlığını yaşamamis halde hemde, trenin sıkışık olmasından faydalanan ya da buna benzer bir çok durumda sapıklık seviyesi arşa çıkmış hemcinsimden ne kadar nefretimi dile getirsem az…