Mülakatlarda sorulan saçma sorular

İş görüşmelerinde tonla soruya maruz kalıyoruz. Bazıları alakalı, bazıları alakasız, bazılarıysa saçma sapan…

Aklıma geldikçe buraya ekleyeceğim, siz de maruz kaldığınız saçma soruları potansiyel cevaplarla ekleyin, faydalı bir zincir olsun.

İşe alım garantili ilk soru-cevap ile başlıyorum:

-Sizi neden işe alalım?:face_with_raised_eyebrow:
+E ilan açmışsınız, ihtiyacınız olmalı?!:roll_eyes:
-O anlamda değil, yani neden sizi alalım?:face_with_raised_eyebrow:
+Diğer adaylar kimler?:thinking:
-Nasıl yani?! :exploding_head:
+Benden iyisi varsa onu alın, hak geçmesin. Hem size de daha faydalı olur :sunglasses:

1 Beğeni

Öğretmenlik için görüşmeye giden bir arkadaşım anlatmıştı. Reis denince aklınıza kim geliyor ve 15 Temmz’da neredeydiniz diye sormuşlar. Temel Reis ile birlikte Kabasakal’ın peşindeydik diyesi geliyor insanın :blush:

Her yeni mezunun bir gün karşılaşacağı durum: İyi bir eğitim almışsınız, ama tecrübeniz yok
Cevap: Siz bu işe nasıl başladınız? :sunglasses:

Bir de söylemeden geçemeceğim; ingilizce konuşmayı bilmeyen ik cıların ingilizce mülakat yapması yasaklansın!

2 Beğeni

Meslegimde 10.senemi gectim, neden endüstri mühendisliği gibi sorular geliyor. Asiri sacma hepimiz biliyoruz ki bir nedeni yok. Burada, beraber bulunma amacimiza odaklansak?!

5 yil sonra kendinizi nerede goruyorsunuz ?” Ekonomik krizin ortasinda, 40’ina merdiven dayadigi icin zor is bulan, bunun icin de mevcut calisma kosullarina katlanmak durumunda olan emeklilik hayalleri kurmaya baslamis bir muhendis olarak goruyorum” diyemiyorum tabi :)

1 Beğeni

Evli misiniz evlenmeyi dusunuyor musunuz? Nisanlilik var mi ? Bu sorunun da gizli manasi “Seni ise alirsak yarin evlenir ya da cocuk yaparsan maazallah ucretsiz mesai yukunun ne kadarini kaldirabileceksin?”

Şoyle deseydin ya:

Istemem eksik olsun Le bret !

1 Beğeni