Ödüllü fotoğraf Sergisi- Mimar, mühendis ve plancılara özel :)

Mühendis, Mimar ve Şehir Plancılarının gözünden ‘kriz’

‘Tam Zamanlı Huzursuzluk’

Mühendisler, mimarlar, plancılar bir kere aldı ellerine fotoğraf makinalarını. Beyaz Baretin Kadrajı ofislere, şantiyelere, plazalara çevrildi. Pazartesinin puslu sabahları, cumanın buruk sevinci, cumartesinin dayanılmaz mesai çıkıntılığı kare kare çekildi. Başka bir gözle baktık her sabah ayak basmak zorunda kaldığımız mekana, çalışma yaşamının hem öznesi hem gözlemcisi olarak.

Beyaz Baretin Kadrajı Sergisi’nin bu yıl 2’ncisi düzenleniyor. Kadrajımız bu kez, ekonomik kriz koşullarında yaşadıklarımıza çevrilecek.

Kriz ofiste. Kriz sokakta, yaşamlarımızda…

Maaşlar erirken merakla beklenen zamlar ya da belki de zam almamaya ikna olan hallerimiz. Kapıyı çalan işsizlikle birlikte haklarımız için daha küçük, kısık çıkan sesimiz. Kafa dağıtan gezileri, muhabbet sofralarını, sanatsal buluşmaları azaltan zorunlu tasarruflarımız… Tüm bunlara rağmen ceplerimize, güvencelerimize, keyiflerimize, mesleğimize arsızca uzanan eller!

Ve yine de, ısrarla, yan yana gelişler, paylaşımlar, küçüklü büyüklü direnişler…

Dememiz o ki, krizin çeşit çeşit halleri, biçimleri, hisleri girsin kadrajlarımıza. Gerçeği de umudu da göstersin. Yalnızlığa da dayanışmaya da işaret etsin.

Fotoğraflarla bakalım, bugünün notlarını düşelim: Tam zamanlı huzursuzluk, mu??

Sergi Katılım Tarihleri: 21 Şubat 2019 – 26 Nisan 2019

Seçici Kurul Toplanma Tarihi: 28 Nisan 2019

Sergi Açılış Tarihi: 5 Mayıs 2019 – Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi / Ankara

beyazbaretinkadraji.org

1 Beğeni

ben 4 fotoğraf çektim 1 tane daha çekip en kısa sürede yollayacağım. tüm mumialar 3 5 foto çekip yollasın. başka yok mu yollayan?

2 Beğeni

@minerist biraz kopya versene, ben de çekip göndermek istiyorum ama uygun enstantane bulamadım :thinking::thinking:

1 Beğeni

ya ben de ilk başta çok düşündüm de sokağa çıkınca bi şekilde yakalıyorsun.

aklıma gelen bir kaç şey sıralayayım:

Pazarlar, meyve sebze fiyatları, azalan poşetler
düşünceli topluluklar
simitçi sıraları
ofiste iş yapmadan vakit geçiren çalışanlar

vs vs aklıma ilk gelenler.

2 Beğeni

Ben dün soğan getiren kamyonun Şok’a gelmesini bekledim,geldi de, fotoğraf da çektim. Ancak ne var ki telefonum eski ve fotoğraf kalitesini tutturamadım. Kriz nedir, kriz budur; telefonu yenileyememişim… :blush:

1 Beğeni

Belki bir kompozisyonla katılabilirsin sen de :)) mansiyon ödülü sana gelir, kriz bundan daha iyi anlatilamazdi

1 Beğeni