Ofiste Bitmeyen Savaş"Çok Üşüyenler ve Karla Kaplansalar Üşümeyenler"

Merhaba Arkadaşlar,
Her ofiste ,her şirkette çok üşüyenler ve karla kaplansalar üşümeyecek insanlar var.Bazen sen terlersin millet titrer ya da sen donuyorken,"çooook sıcaaaak"çı çoğunluktan parmakların titreye titreyere çalışırsın.Bu konuda çok tartışmışlığım var çünkü ortam sıcaklığı çalışmamı çok etkiliyor .Şunu farkettim belli bir noktadan sonra iş inada biniyor :smile:
Örneğin sabahın körü,buzzz gibi diyelim sen ayarı bile yükseltme ,fanı aç sadece ya da bir derece arttır 3sn içinde "ayyyyy çoook sıcak “deyip dereceği soğuğa köklerken görüyorum insanları.Ya da ofis iğrenç kokuyor,ortam magma seviyesine ulaşmış diyelim o dereceyi soğuğa kökleyen arkadaş (İŞ inada bindiğinde),“çook üşüyorum ben der”.Normal ılımlı bir çalışma arkadaşı” tabi ki açabilirsin ne olacak yani "der ,diğer yüzdelik kısımdan bahsediyorum ben.Bu durum giderek tatsızlaşmaya başladı. :neutral_face:

Sizin var mı geliştirdiğiniz taktikler bu konuda?

3 Beğeni

Kaş altından gülüyorum sana @Miyendisbiri çünkü aynı durum bizde de baş vermiş durumda.
Hissedilen sıcaklığın farklı olması sorun oluyor gerçekten.Ben bu durumla eğlendiğimi düşünüyorum.Sabah ilk ben geldiğim için pencereleri açıyorum havalandırıyorum ofisi karşı masa arkadaşım kapıdan girer girer neredeyse koşarak pencereyi soğuk soğuk diyerek kapatıyor.Evet orta yolu bulmak gerekiyor ama olmuyor.Bazen toplantı odasına gidiyorum, kapatıyorum kapıyı açıyorum pencereyi oh mis gibi.Taktiklere gelirsek termometrenin derecesini filmlerdeki kasayı açıyormuş gibi mm ölçeğinde her gün biraz azaltıyordum.Taki bugün diğer arkadaş farkedip bütün emeğimi yok sayana kadar.Dediğin gibi inata biniyor iş ve itiraf ediğim biraz da hoşuma gidiyor her gün pencereyi kapatması.

1 Beğeni

mm ölçeğinde hareket etmek güzelmiş,aldım :smile:

Ben de üşüyenlerdenim. Kimseye birşey demeden ama çaktırmadan dereceyi yükseltiyorum. Tabi birileri de düşürüyor :slight_smile:
Örtük ve çok düşük gerilimli bir savaş sürüyor. Valla napıcan, sıcaklayınca da üşürken de çalışmak çok zor! Herkes haklı. Bence biz buradan patronları hedef tahtasına oturtacak birşey bulalım yoksa birbirimize gireceğiz :))

2 Beğeni