Oyunlu etkinlik: “İşsizliğin hatıra defteri”

Değerli çalışma arkadaşlarım,

Bir metne böyle başlayınca daha iyi oluyor sanırım, işyerimden gelen mailler hep böyle. Neyse :grimacing:

3 Şubat Pazar günü İstanbul’da bir etkinlik var. Çalışanların işsiz kalma kaygısı, işten atılma psikolojisi, işsizlik süreci vb temalar etrafında birkaç oyun oynanıp muhabbet edilecek. Ben gideceğim, boş olanlar da gelsin derim. Bu kriz ortamında hangimizin başına ne geleceği belli olmaz… :face_with_raised_eyebrow:

Etkinlikle ilgili detayları aşağıya bırakıyorum:

3 Şubat Pazar 14.00-18.00,
İstanbul Tabip Odası/Kadıköy
(Osmanağa Mah. Rıhtım Cad. Ülsel İş Merkezi No: 18 Kat: 4 Daire: 8)

Davet metni:
‘Seninle bir şey konuşabilir miyiz?’, ‘beş dakika toplantı odasına gelebilir misin?’ çağrılarıyla başlayabilen, en iyisi ‘hizmetleriniz için teşekkür ederiz’ diyerek bitirilen sohbetler. Kalbimizin işi olmasa da son verilen ya da son verdiğimiz işlerimiz.

İşsiz kalma korkumuzu, işsizlik hallerimizi masaya yatırıyoruz.

Bir süre önceki halimiz ahvalimiz, işten atılma anındaki duygumuz düşüncemiz ve sonraki günlerdeki işsizliğimiz…

Hangi duygular ortak? Hangi tutukluklar? İçimizde kalan, kalmayan isyanlarımız ne? Günler işsizken nasıl geçiyor, neye, nasıl ihtiyaç duyuyoruz? Peki yeniden iş bulmak, çalışma hakkımızı elde etmek için ne yapmalı, nasıl yapmalı?

Kafada deli sorular varken, işsizlik tehlikesi yakıcı hale gelmişken bir yeni buluşmaya daha hazırlanıyoruz. Yalnızlık patronlara mahsus ne de olsa!

İşsizliğin hatıra defterini bir oyun oynayarak beraberce yazacağız. Oyunun sonunda işsizliğe karşı çözüm yollarını beraber çizeceğiz.

Birlikte iyiyiz, keyifliyiz. Bekliyoruz…

1 Beğeni

Unutmadan etkinliği düzenleyenlerin sosyal medya hesaplarını da yazayım, takip etmek isteyenler için:

Twitter: @BeyazYakaBulsma
Instagram: @beyazyakabulusmalari
Facebook: Beyaz Yaka Buluşmaları

1 Beğeni

Bir önceki etkinliğin linkini de ben ekleyim

https://www.facebook.com/events/323713398460347/?active_tab=discussion

1 Beğeni

geçen etkinlik bayaa güzel olmuş bu etkinliğe gelmek istiyorum bir katılım şartı var mıdır? :slight_smile:

2 Beğeni

katılım şartı yok, geliniz tabi

2 Beğeni

ben de geleyim güzelmiş

1 Beğeni