Pardon Canım Ya Çok Doluyum

Merhaba sevgili mumialar, :smiley:

Bugünlerde sık sık yaşadığım olaylardan biri de bir şey sorduğumda herkesin çooook yoğun ve dolu olması.Basit, vakit almayacak bir şey sorduğumda bile ya inanılmaz buruşmuş bir suratla ‘efendim ,hıh ,bilmiyorumcular’ ya da ‘çooook işim var ,daha sonra bakalımmıcılar’.
Ancaak dedikodu olduğunda anında işi bırakan tipler.
Onlara gerçekten çok şey borçluyum,yoksa bu kadar şeyi öğrenemezdim:)
Aşağıya çok sevdiğim bu videoyu sizinle paylaşmayı bir borç bilirim arkadaşlar,bence çok güzel özetliyor durumu:

2 Beğeni

Bu işi çok ustalıkla icra edenler var:) Biliyorsun aslında ne yaptığını, soru sorduğunda seni salladığını falan ama hiç bir şekilde o bariyeri aşamıyorsun. Kendi kendine kudurduğunla kalıyorsun. Onlarsa hiiiç umursamadan aynı tavrı istikrarlı bir şekilde sürdürüyor.

1 Beğeni

@Lumulumuley O tarz insanlardan belki bilgi alamıyorsun ama sende benzer aynalama yaptığında bir dank ediyor kendilerine.Başıma şöyle bir şey gelmişti.Robot programlamayla ilgili bir arkadaşa sorular sordum,“canım şimdi anlatayım ama kodlama vs zor yaaneee” şeklinde cevap almıştım.Burda basit for döngüsü var ,"C ye benziyor gibi " dediğimde,aynı şekilde cevap vermişti,“yaanee şimdi zor yaee ben anatsamda anlayamazsın” tarzı konuşmuştu.
Oysa o soru sorduğunda,PERT analizi,proje yönetimi, excel vs canla başla anlatıyordum.Doğru mu değil mi bilmiyorum ama yaptığı şeyin aynısını anlaması için ona yaptım.Bu defa o,her zamanki gibi yanıma geldi ,"ee napıyorsun bakalim miyendisbiri"dedi,anlatmamı istedi,ben de aynını yaptım,"çok zor dedim"bu diretti dedi ki nasıl ya bir anlat merak ettim"diye,dedim ki "şimdi anlatayım ama senin branşın değil anlatsam da anlayamazsın ki ".Mesajı aldığı gibi yanımdan gitmişti.Bir daha da soru sormadı bana zaten :grin: İnsanı zorla kötü yapacaklar ona yanıyorum ama açıkçası bunu yaptığım için zerre pişmanlık da duymuyorum çünkü insanlara neyin doğru neyin yanlış olduğunu bir şekilde anlatmak gerekiyor.

1 Beğeni

Bazen de buna sebep oluyor.
image

2 Beğeni

Şu “pardon canım ya çok işim var"cılar yüzünden bir iş bana kitlenmek üzere ,çok yoğunmuş ondaki işler ,ben elimdeki tüm işleri zamanında hatta daha erken bitirdim,şirkette iş kıtlığı yaşanılan bir dönemdeyiz sanırım bu yüzden ondaki işler bana gelecek.Yapmasına yapayım hiç sıkıntı yok,düzenlemem gerekenler dışında,yeterli vaktim de var ancak 1saattir ara ara bakıyorum sürekli telefona bakıyor.Kaç defa da ekranda bişeyler izlerken yakaladım.Hatta bir kere dizi izlerken yakaladım:) Hemen kapattı,görmemiş gibi yaptım.Şeytan diyor çek kamerayla,off çokk yoğunum diyemesin.Çünkü ne zaman müdür gelse ,onu da mı ben yapıcam(ağlamaklı bir surat,“Drama”” Queen"),yanına bir adamı da aldılar hatta,biraz rahatlasın diye.Hal böyle olunca milletin çalışmaması yüzünden iş mi kitlenecek bana?Çoook sinir bozucu-.-!!!