Regl İzni Olmalı Mı?

Arkadaşlar regl izni konusuna ne diyorsunuz? Bazı vakıflar çalışanlarına ayda 1 gün regl izni uyguluyor. Bugün dedim ki keşke olsaydı. Peh yok.

2 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum. Benim çalışma lokasyonum sürekli değişiyor, danışmanlık yapıyorum. Ve haftada bir gün gittiğim bir projeyse ya da sıklıkla gitmediğim, beni tanıyan bile bir proje değilse, özetle rutinden farklı bir performans göstermem gerekiyorsa çok zorlanıyorum. İlk gün kesinlikle, pijama ve sıcak içeceklerle evde battaniyenin altında geçirilmesi gereken bir gün benim için :)

3 Beğeni

Harika olur tabi. Ama bu konudan önce tüm çalışanları ilgilendiren iyileştirilmesi gereken birçok konu var. Aslında haklı bir talep ama bence biraz romantik kalıyor mevcut koşullar için :) Ayrıca velev ki oldu, işveren çetele mi tutacak? Ramazanda oruç tutmayanları not ettikleri gibi… :)

Ayda bir gün izin aslında özünde. Regl olduğun günde alıp almadığını bilemez ama regl olduğum için muzdarip oluyorum zaten, gidip de başka bir gün kullanmam bu izni.
Bu arada ayda 1 yılda 12 gün yehöhööö

“İngiltere’de 48 sendikayı bünyesinde toplayan bir sendika kurultayı Galler’de 4000 kadınla görüşmeler yapıyor. Menopozun sonuçları, işyerinin menopoz üzerindeki etkisi, menopozla ilgili konuşulamayanlar ve bunların sebeplerine dair engin ve zengin bir kaynak çıkarıyorlar sendikacılara rehberlik etmesi için”

2 Beğeni

Hastayken bile zor izin alabiliyorken,kadınların regl ve menapoz konusunda izin alabilmeleri uygulamada çok uzaklarda gibi geliyor.
Keşke herkeste bu farkındalık olsa ,ne kadar zorlu süreçler olduğu konusunda insanlar hemfikir olabilse

2 Beğeni

İşe alırken bu bir dezavantaj olarak görüleceğinden kadın istihdamına olumsuz bir etkisi olacaktır. Belki her iki cinsiyete de aylık bir gün izin hakkı tanınarak bu olumsuz etki azaltılabilir.