Şef yerine garson olanlar da kim?

Işsiz kalıpta iş aradık. Bulduk. Garson olduk. Hem şef garson olduk. Üzülme. Gel sefim git sefim. Kitap yazdık olmadı. Hem bu ülkeye bir Oğuz Atay fazlaydı. Sigara otlandığım bu günlerde, maskemin içine birazcık tütün koydum. Evde duran bir baretim vardı. Içine rakı koydum öylece hafiften içtim azcık sulu. Ya siz efendiler? Ekmek iki lira olmuşken kendi yaptığım şaraba nasıl ekmek banarım?

1 Beğeni

@Fikret.34 hoşgeldin. ekmek 2 TL, şaraba banıp ziyan edilmez doğru diyorsun. Zaten 2 TL’lik ekmekten şaraba da fayda gelmez. Eve ekmek götüremiyoruz diyenler var, kimisine de bu laf biraz fazla geliyor. Evime götüremediğim ekmekten, değil şaraba salçaya bile fayda gelir mi?

İyisi mi askıdan ekmek alalım, çay zaten gökten yağıyor, keyif çayı… askıda ekmeği keyif çayına banar yeriz. Öyle ya, aç mı kalacağız? En kötü ihtimal oturur baretlerimizi yeriz, yanına da biraz diploma rendeledik mi oh, mis! :relieved:

2 Beğeni

Beton yiyen mütahitlerimiz var. Hitlerimiz de var. Ben gördüm. Hergün heryerde gördüm. Okul bitince sigortasız kalıyormuşuz dedi trenler için bilet satan TCDD görevlisi. Okulu mu ne uzatsaydım en azından anam babam sigortası olurdu. Sonra bizim bir odamız var oraya uğradım. 3 kişi yan masada batak dönüyordu. Bir tane siyah ceketli pembe baretli kahve barutlu bir amca ayakları ile para sayıyordu. Sonra 100.000 kişi geldi. Bi tane proje müdürü mu ne indireceklermiş. Banane dedim. Hayır delirmedim. Delirsem gider sigara çalardım. Sonra yan masada batak dönen 3 adama katılıp eşliye döndük. Karaköyun tatlısı mi ne güzel olurmuş. Kaybeden biraz hanım biraz tatlı ısmarlayacakmış. Elimde 5 As var. Kaybetmem dostum ben bu oyunu.

1 Beğeni