Şirkette Gıybet : "Şef Oluyormuşum Haberim Yok!"

Merhaba arkadaşlar,
Başımdan geçen trajikomik bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.Hem yeni bir sektör hem de yeni bir pozisyon deneyimlediğim için zor ve yorucu bir süreçten geçiyorum.
İşe başladığım günden beri doğru yerde miyim doğru alanda mıyım gibi sorular vardı kafamda.Yaptığım işi seviyordum,yeni projeler ve yeni şeyler öğrenmek beni mutlu ediyordu.Ancak ''böyle gelmiş böyle giderci tayfa" beni tam anlamıyla delirtiyordu.Bu nedenle de bıçak kemiğe dayandığı zamanlarda çatışmak zorunda kalıyordum aksi halde proje terminim gecikecekti.Projeler zamanında yetişsin diye haftanın iki ya yada üç günü mesai kalıyordum.Hatta üst üste üç hafta cumartesi de evden çalıştım.O kadar bezmiş ve bunalmıştım ki istafa mı etsemlere kadar düşünceler vardı aklımda.Bir gün yine bezmiş bir halde ofise çıkmışken,ofis arkadaşımın (o güne kadar aramın iyi olduğunu zannettiğim)bana normalden farklı davrandığını farkettim. Kötü gününde heralde diye düşünürken bu tavrın sadece bana özel olduğunu anladım. Tuttum konuştum,bilmeden kalbini mi kırdım acaba diye.Önce bir şey anlatmak istemedi ardındansa sıralamaya başladı.Ben sürekli müdürlerle konuşuyormuşum(ki muhtemelen yeni bir sektör olduğu için teknik bir şeyler soruyorumdur).İşi bitirmek için gözüm hiçbir şeyi görmüyormuş.Kulis yapıyormuşum,ben var ya ben çok fenaymışım. Hatta iki fabrikada bunu konuşuyormuş.Beni şef yapacaklarmış ,ben mühendis halimle neler neler yapıyormuşum ,o benim altımda çalışamazmış , şef halimle ohooo neler neler yaparmışım:) (5 dk önce de telefonla arkadaşımla konuşup ne yapsam istifa mı etsem diye konuşmuştum oysa ki.) Hayır bu duruma güleyim mi ağlayayım mı bilemedim.Kimsenin ne arkasından konuşmuştum ne de kulis yapmıştım.Herhangi bir hat duruşu yaşamamak adına önlem almıştım sadece,ne şef olacağım bilgisi vardı ne de biri hakkında en ufak bir yorumda bulunmuştum.Sadece işimle ilgileniyordum.Duyduklarım beni şoke etti.Hatta Cem Yılmaz ’ ın evde otururken izlediği" Cem Yılmaz Uçak Almış"haberi belirdi gözümde.Şuan insanlar yavaş yavaş beni tanımaya ve onlar için "zararsız "biri olduğuma ikna olmaya başladılar ama sanıyorum hayatımda yaşadığım trajikomik olaylarda ilk 3 e girer bu olay.

2 Beğeni

Oooo hayırlı olsun @Miyendisbiri :grin::grin:

Arkadaşın kafası değişikmiş, basbaya kıskanıp trip atmış sana. Bi de uydurma bir konu yüzünden…

Seninle normalde arası iyiyken bu dedikoduyla birlikte arasını bozması da olası bir rekabet durumunda ne kadar çirkefleşeceğini göstermiş. Arkadaşı tanımıyorum ama konuşup bu potansiyel çirkefliğinin farkına varmasını isterdim ben olsam.

Sanki şef olunca ne olacaksa…

1 Beğeni

Hayırlı olsun şefim :)) ekip arkadaşlarına adil davranacağından yana kuşkumuz yok. Yoksa bu platformda olmazdın gibi geliyor bana.
Aslında şeflik Bi yandan da sorumluluk demektir. Ve insanlarla uğraşmak gerçekten çok zor göreceksin yada görmeye başladın belki… her ne kadar okumuş olsalar da böyle maalesef😄. Bence en önemli denklem şu ki" fazla sorumluluk= fazla emek = fazla maaş "demektir. Karşılığını almadığın sürece şefliği kendilerine iade edebilirsin. Naçizane tabi. Sana tekrar başarılar @Miyendisbiri :slight_smile:

2 Beğeni

Hayırlı olsun diyemeyeceğim malesef. Mevcut pozisyonunuz ile şeflik arasında kayda değer bir getiri farkı yoksa elinizin tersi ile itmenizi tavsiye ederim. Denildiği gibi bu sadece daha fazla sorumluluk daha fazla baş ağrısı getirecektir çünkü.

2 Beğeni

Yaptığı şeyin çirkin olduğunun farkında bile değildi ve anladığım kadarıyla bunları yapmadığıma dair bir açıklama beklediğini hissettim.Neye ya da kime inanmak istiyorsa inanabileceğini , arkadaşlıklarımı güven üzerine kurduğumu ,ondaki tuhaf davranış değişiklinden dolayı sorduğumu ve böyle düşünüyorsa da yapabileceğim bir şey olmadığını ,bu süreci yaşayıp öğrenmesi gerektiğini söyledim(çok uzun cümle kurmuşum:).Artık ne kadarını anladı orasını bilemeyeceğim:)