Sizin Hiç Ofisiniz Basıldı mı?

Kentsel dönüşüm (!) konusunda Müteahhit firmalara gayrimenkul değerleme hizmeti veren bir şirkette çalışıyorum. Yine bir iş, kooperatif sitesi müteahhit ile kat karşılığı anlaşması yapmış. 1 yıldan eski bir süre önce eski konutlar değerlendirildi, şerefiyelendirildi, bir değer sıralaması oluştu. Ardından bu yapılar yıkıldı yeni yapılar yapılırken müteahhit firmanın maliklere vereceği daireler için aynı değerleme işlemi (bu yıl) yapıldı ve bir yaklaşık adil eşleşim tablosu çıktı. Müteahhit de bazı anlaşmalı değişiklik ihtimalleri olmakla birlikte bu tabloyu uyguladı. Bizim hizmet yalnızca danışmanlıktı, eşleşim konusunda özgürler, başka danışmanlık alabilirler.
Eşleşimden memnun olmayanlarca ofis sürekli arandı, sürekli habersiz ofise gelindi, sinir şovu yapıldı, müteahhit topu hep bizim firmaya attı. Gelenler, “onunki öyle benimki niçin böyle” derken bazen daha değersiz daireyi kıskandılar. Sınırlı sayıda manzaralı daire olduğu ve rekabetin kaybedenleri de olacağı için sonuç bu.

İfadeler şöyle: “Günah” ''Ben koşturamadım uyanıklar daireleri kaptı" “Fuhuş yapıyollar”

2 Beğeni

Bizim basıldı :D Ankara’da bulunan bi mimarlık şirketinde çalışıyordum. Irak’a yapılan bir üniversite projesi yüzünden müteahhit ile şirket arasında bir kargaşa çıktı. Ne olduğunu bilmiyoruz. Hatta müteahhit eski milletvekillerinden biri. Bizim firma projeyi sanırım sündürmüş mü ya da para mı istemiş inanın o kısmı biz çalışanlar bilmiyoruz. Sonra bir gün patron odasından telefonla bağrış çağırış kavga ederken hooop bir süre sonra zil çaldı eli silahlı adamlar ve müteahhit kişi ofisi bastı. Kargaşa çıktı. İş vereni odasına kitlediler ve tartakladılar. Tabi biz cengaverlik yapalım derken canımızdan oluyorduk orası da ayrı. Silahlar çekildi topuklarımıza sıkacaklardı neredeyse. O sırada polis de arandı ama ofisi basan adamın koruması sandıklarımızın içlerinde sivil polisler de varmış ve ihbar üzerine gelen ekip binanın kapısında bekledikleri ve içeri girmediklerini söylememe gerek var mı bilmiyorum. Anlayacağınız hiç bir sonuç da alınamadı. Olan sadece bize oldu o korku ile günlerce yaşadık. Ve alamadığımız maaşlarımızı da aylarca alamamaya devam ettik :smiley:

4 Beğeni

@MiyopKisi gerçekten film gibiymiş okurken bile gerildim :S

2 Beğeni

woaww. Ozark dizisinin bölümünü izliyormuş gibi okudum:)

1 Beğeni