Yeniden işlevlendirme

merhabalar burayı yeniden işlevlendirmemiz istendi neler yapılabilir fikir verebilir misiniz?

Bence kultur sanat merkezi yap burayi
Elimizde 7 ufak mahal var bunlari atolyeler olarak kullanabilirsin ya da derslikler. Buyuk salon merdivenlerindeki duzensizlige bakilirsa onceden anfi salon olarak kullanilmis olmali orayi yine anfi yap. Wc aynen kalsin. Avluya biraz peyzaj eklersen sergi ve konser alani olabilir sanki. Yagmur sorununu da spider baglantili cam paslanmaz ile cok fazla bogmadan cozebilirsin acik da kalabilir.
Not: Kantini ve idari odayi da unutma sakin (7-2= 5 atolye ve derslik var elinde bir de anfi)
(Resim heykel muzik tiyatro sinema)
Her yer cami oldu aksaraya bi kultur merkezi olsa fena olmazdi.

2 Beğeni

Çok güzel olur gerçekten aksaray da hiçbişey yok malesef bende geçiş yapabilmek için notlarımı yüksek tutmaya çalışıyorum yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim

Plana ilk bakınca aklıma taşhanlar geldi ama tabi bina eski mi yeni mi bilmiyorum ? Eğer çevresi güzelse yani böyle bahçelik bir alanı varsa kafe,restoran,sergi alanı yapabilirsin yada çarşı gibi bi yerdeyse aksaraya özgü tatlı tuzlu yemek ne bileyim ile özgü hediyelik eşya yeri olabilir yani aklıma gelenler bunlar

1 Beğeni

Bina eski taş yapı avlusu küçük etrafında da evler var sadece aksaray ın kendine özgü bişeyi de yok yakınında ilkokul var kütüphane yapmak aklıma gelmişti ama pencereleri çok küçük içerisi tahminen çok karanlık

Hmm ilkokul var ve karanlık
Aslındaa buldum böyle 3 boyutlu sergi alanları oluyo karanlıkta yapay ışıklandırmalarla yada böyle çanakkale savaşını anlatan yada ne bileyim aksaraya özgü mimarileri anlatan yarı müzemsi yarı sergimsi bişi olabilir yada araştırma merkezi gibi olabilir bi başka öneride karanlık olduğu için konferans saloncukları gibi olabilir :+1:t3:

2 Beğeni

Aa evet ışıklandırmayla çok güzel olur çok teşekkür ederim :)

2 Beğeni