Yıllık kişi başı 15 kilo et tüketiliyormuş, 2,5 kilo ile ben "kişi" değil miyim?

Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Palandöken, 2002’de yıllık kişi başı et tüketiminin 6 kilo olduğunu şimdi ise 15 kilo olduğunu söylemiş geçen gün - geçen gün dediğim de bu arada 13 Kasım hani.
Sizi bilmiyorum da benim eve ayda 200 gram zor giriyor. 12’yle çarpsan 2 kilo 400 gram ediyor. Kişi başı 15 kilo düşüyorsa ve benim yıllık et tüketimim 2 kilo 400 gram ediyorsa o halde bu kırmızı eti kim yiyor abi? Ben yemiyorum, sen yemiyorsun, o yemiyor? Kim yiyor? Yiyor musunuz la yoksa?

1 Beğeni

Döner sayılıyor mu @albinodinazor?

Salam sosis gibi et türevleri de dahil mi @albinodinazor

Tavuksa saylanmaz hoca

Veganları hesap etmemişler :D Veganları hesap etsen daha fazla düşer belki…Kısaca birileri senin hakkını yemiş hocam…

1 Beğeni

:slightly_frowning_face: ben sanirim 15 kilo yiyorumdur. Ornegin bi restorana gidip et yemegi istediginizde eger suluysa 50 gr izgara turevleri ise 200 gr porsiyonunda bulunuyor. Oglen aksam ayirt etmeksizin ayda 3 kere izgara ile evdeki ve santiyedeki yemeklerle birlikte 15 defa etli sulu yemek yiyor olsam (santiyedeki etin tam olarak kirmizi et oldugundan emin degilim gerci)

Gelin hesap yapalim:
15x50x12 : 9 000 gr
3x200x12: 7 200 gr

Yilda 16 kilo et tuketebilirim diye dusunuyorum.

Ancak ben tuketebiliyorum diye ortalamanin bu oldugu anlamina gelmiyor.

hayat bilip bilmeden konuşanlara güzel valla :frowning_face: 15 kilo yeniyor verisine nerden ulaştılar acaba bize et yetiştiremedikleri için ithal et geliyormuş da balık ve hindi eti yiyin demeyi bile kendine hak görüyor beyefendi …komedi gibi bir ülkede , değişik insanlar başımızda nasıl geçecek bu hayat bilemiyorum :unamused:

vegan olmak artık gıda otoritelerince onaylanıyor. ( Amerikan Beslenme ve Diyetetik Akademisi, Britanya Ulusal Sağlık Hizmetleri, Birleşik Krallık Diyetisyenler Derneği, Avustralya Hükümeti Ulusal Sağlık ve Medikal Araştırmalar Konseyi, Kanada Pediatri Topluluğu vs.) hayvanın bedeni nerden bizim hakkımız oluyor o zaman? :wink: