Yüzsüzce Arsızca kahve istemek

Mutfakta türk kahvesi makinası var. Kahvenin içinde ölçülü kaşık var. Kahve makinasına sadece ve sadece kahveyi koyuyorsunuz, arzu ederseniz içine bir de küp şeker atıp makinanın sadece bir tane olan düğmesine basıyorsunuz! Bu kadar! Ne bir eksik ne bir fazla!
Belirli periyotlarda verdiğim ayarlara rağmen, kendime kahve yaparken (ya da beraber çalıştığım bir kadın iş arkadaşıma) ardımda yükselen o ses, sana sadece ayar vermek değil seni aynı zamanda boğmak istiyorum.
-Bize kahve yok mu?
-Yok
ya da
-Aaa kahve mi içiyoruz
-Hayır biz içiyoruz, sizi bilmiyoruz valla

Bir de böyle deyince, ben çay alayım o zaman diyor hıyar. Çay doldurabiliyorsun demek bir alkışı hak ettin o zaman

3 Beğeni

Ayy kimmiş o hıyar isim versene gelip üstüne kahve dökelim.

Bir değil ki bir sürüler. Eğer ofiste kahve yapan bir erkek varsa ki oluyor tabi tek tük, geriye kalan erkekler bir de utanmadan onun ardına sığınıyor. Erkekler kahvesini neden kadın iş arkadaşlarından istiyor, sana da tuhaf gelmiyor mu hep elinde tepsiyle bir takım kadınları görüyoruz ya da pasta servisini neden kadınlar yapıyor deyince, ama x de yapıyor diyorlar.
Sürekli de itham ediliyorum ayrıca, neymiş efendim ne var ki arkadaşın yaparsın, sen onu yaparsın o başka birşeyi yapar. Hayır öyle değil hiç de olmuyor! Maillerimi kontrol etmem gibi, üzerime atanmış işleri tamamlamam gibi bir de sana kahve yapmamı bekliyorsun hıyar arkadaşım. Bunda anlaşılmayacak birşey yok, elbette anlarsın ama tabi işine gelmez, anlamazlıktan gelirsin bir de beni “herşey aynen karşılıklı mı olacak, insan sevdiği insan için birşeyler yapamaz mı, yapmaz mı” der itham edersin, hatta utanmadan sevgilim yerine koyar ah tüh çekersin. Hadi yallah, yemezler!

Çok şakacısın

2 Beğeni

Bu konuda ben bir kaç arkadaşı bezdirdiğimi söyleyebilirim. Bizim şirketteki kahve makinesi bu kettla benzeyenlerden, yaklaşık 2 ay önce ben kahve yaparken elimde patladı (kıvılcım falan) şartel attı vs. O zamandan beri bir kaç kişiyi gözüme kestirdim her öğle arası kahve içen (erkek) arkadaşları takip ediyorum/bekliyorum “aaa hazır yapıyorkan bana da yapsanız” diye. Ama uyandılar onlar da bana kahve yapmamak için beni takip ediyorlar. Karşılıklı tektikteyiz yani :smiley:
Ama korkuyorum, makineye dokunamıyorum ne yapabilirim. :smirk:

1 Beğeni

kaliteli bir kahve makinesi alabilirsiniz :)))

Konu kahve makinası değil @minerist Makinanın düğmesine kim basacak?

Şimdi ekibe bir arkadaş katıldı, geçen gördüm elinde tepsiyle 4 tane kahve, malumunuz üzere bir kadın. Ya delircem. Sonra hemen yalnız olduğumuz bir anda uyardım. Bu iyi niyet, incelik, kibarlık değil maalesef keriz yerine konmak. Yani sen incelik üzerine ilişki inşa ediyor olabilirsin ama karşındaki hıyarın inceliği sen kahve servis ettiğinde “teşekkür” etmekten ibaret. O zaman kahve içmesin zıkkım içsin, teşekkürünü yesin falan ne bileyim.
Ben kadınları da takip ediyorum bazen. Mesela aman ayıp olmasıncı bir arkadaş var. Mutfağa gittiğinde, arkasında da kahve isteme potansiyeli olan bir hıyarı giderken görüyorsam, hemen ben de gidiyorum peşlerinden.

Gittiğim bir projede, kimsecikler tarafından sevilmeyen bir it müdürü var. Ayda bir doğumgünü kutlamasi yapılıyor,dun de bi kutlama vardi. Pasta üflendi, ahahah şakalar tebrikler sira geldi pasta servisine. Eee kim kesecek pastayi,tabikii becerikli bağyanlarr?
İt müdüru denen gereksiz insan her zaman zaten bagirarak konusuyo, o herhangi bir yerde konusurken duymamak imkansiz. Yine bagira bagira, ee pastayi kim kesiyo bayanlar, kim becerikli ğöğeeeğöö falan die kadin calisanlardan birindan pasta kesmesini istedi. Doğumgünü pastasini doğumgünü çocuğu kessin, neden becerikli bağyanlar kesio neden!!!

2 Beğeni

Hemen hemen her öğlen yemekhaneden döndükten sonra mutfakta kahvemi yapar ofisin girişindeki ilk masaya kahvemi emanet eder son masaya gider ceketimi sigaramı alırım.

Şimdi bu ritüelde olan olaylardan biri kahvemim görünür olması özellikle hemen kapının yanındakiler tarafından.
Bir süre ‘ooooooo kendine kahve yapmışsın, yap tabi, iç tabi, afiyet olsun’ minvalinde tepkiler gelirken bir süre sonra ‘hani bize, elinden bir kahve icemedik, bayan olarak senin kahve yapman lazım’ vs gibi giderek çirkinleşen bir laf sokma kahve yaptırma olayına döndü. Israrla yapmadım. ‘Afiyet oluyor, sen neden yapmıyorsun, sensin bayan’ gibi şiddeti artan cevaplar vermek durumunda kaldım. Hala yaşıyorlar merak etmeyin :):sweat_smile:
Bu ısrarcılığı anlamam sanırım mümkün olmayacak.

3 Beğeni

Bununla ilgili olarak çok tartışmışlığım var.İçinden gelir yaparsın anlarım da,yüzmilyonkere sanki atomu parçalıyormuşçasına kahve yapamamak,cidden anlayamıyorum.Neyse ki artık kabullendiler durumu

1 Beğeni

Bugun uyuzun teki yine bu konuyla ilgili bi şaka yapti,kimse gūlmedi ve hatta sen ne sacmaliyorsun gibisinden yorumlar yapildu. Ne desem yetmiyor ya,keske şunu da deseydim yok bunu deseydim,bi daha olursa bunu diyecegim falan bunları düşündüm durdum.